Jak zapobiegać przemocy

Dzięki internetowi i kampaniom społecznym możemy dowiedzieć się coraz więcej na temat różnych rodzajów przemocy i agresji wykorzystywanych np w domu rodzinnym, jak także w szkole czy w miejscu pracy. Bez wątpienia przemoc psychiczna to zagadnienie, któremu powinno się poświęcić wiele czasu, by poznać jego przyczyny, jak także powikłania i skutki, które mogą zaciążyć na całym dorosłym życiu.
Agresja i przemoc – na co zwrócić uwagę?
Głównie musimy mieć świadomość, że dzięki kampaniom społecznym przykładowo takim jak stop przemocy, jesteśmy w stanie dowiedzieć się o wiele więcej na temat agresji czy przemocy.

Głównie w takiej kampanii dowiemy się jak, że przemoc to nie tylko i wyłącznie bicie czy wymierzanie kar, ale także przemoc emocjonalna, przemoc psychiczna i oczywiście przemoc seksualna, które wiążą się z poważnymi traumami i powikłaniami ciągnącymi się też w dorosłym życiu (polecamy: stop przemocy). Dlatego tak istotne jest edukowanie społeczeństwa w kwestii przemocy, jej objawów, jak także metod a także technik zapobiegania agresji i reagowania na nią. Niewątpliwie takie kampanie uwrażliwia nas na dobro drugiego człowieka i wyczulają na charakterystyczne objawy przemocy wobec kobiet czy dzieci. Coraz więcej pojawia się artykułów oraz badań zajmujących się tematyką przemoc psychiczna wobec dziecka. Jest to zwłaszcza istotne, ponieważ trauma w tak młodym wieku może prowadzić do ważnych powikłań w życiu dorosłym, na przykład takich jak nawracające poważne i ciężkie w przebiegu stany depresyjne.

Polecana strona: stop przemocy.