Biuro aktuarialne – usługi

Firmy aktuarialne zatrudniają doświadczonych a także wykwalifikowanych aktuariuszy, którzy zajmują się w głównej mierze wyceną finansową oraz aktualną np zakładów ubezpieczeń, firm, spółek czy różnorakich instytucji. Powinno się podkreślić, że wycena aktuarialna może być wykonywana wyłącznie drogą elektroniczną w trybie ekspresowym, jeżeli takie jest życzenie klienta.
Dlaczego warto korzystać z usług aktuariuszy?
Przede wszystkim musimy sobie zdawać sprawę, że wycena finansowa czy aktuarialna potrzebna jest w takich wypadkach jak sprzedaż przedsiębiorstwa, kupno przedsiębiorstwa, podział przedsiębiorstwa, zmiana strategii rozwojowej firmy, opracowywanie koncepcji podatkowej firmy.

Usługi wyceny są potrzebne również w przypadku procesu upadłościowego, likwidacyjnego czy fuzji spółek. Jak się więc okazuje, biuro aktuarialne oferuje usługi, z których powinni skorzystać przedsiębiorcy, którzy planują znaczące zmiany w obrębie swoich firm czy spółek (źródło informacji: wycena znaku towarowego). Warto wspomnieć też o tym, że wycena obejmuje nie tylko i wyłącznie przedsiębiorstwa spółki czy instytucje, ale także np wartości niematerialne a także prawne, do których zaliczają się na przykład relacje z klientami oraz kontrahentami, patenty czy znak towarowy a także marka firmy (zobacz również: wycena przedsiębiorstwa). Prócz tego, firma aktuarialna zajmuje się także opracowywaniem koncepcji podatkowych, analizą projektów inwestycyjnych, modernizacyjnych oraz restrukturyzacyjnych, jak też sporządzaniem fachowych wycen na potrzeby na przykład sądów, prokuratur czy komisji nadzoru finansowego.

Warto sprawdzić: wycena aktuarialna.